Ismertető szöveg: Az orrszarvúfélék vagy régies kifejezéssel rinocéroszok (Rhinocerotidae) öt ma élő nagy testű, afrikai vagy ázsiai páratlanujjú patás fajt tömörítő rendszertani család. A növényevő orrszarvúk jellemzője a nagy méret, a homlok közepén fejlődő egy vagy két kisebb-nagyobb szaruképződmény ("szarv"), a 1,5-5 centiméteres vastagságú, kemény bőr valamint a kiváló hallással és szaglással párosuló viszonylag gyenge látás. Elsősorban ez utóbbi tulajdonságuknak tudható be agresszív viselkedésük. A fajok átlagosan 40 évig élnek, és meglehetősen lassan szaporodnak. Emiatt az összes fajt - főleg a jávai és a szumátrai orrszarvút - súlyos veszély fenyegeti, mivel élőhelyük pusztulása és sok helyen presztízsjavak közé sorolt, vagy gyógyító erejűnek gondolt szarvaik miatt a mai napig illegálisan vadásszák őket. Az orrszarvúfélék hímjét, nőstényét, illetve kicsinyét a bika, tehén és borjú szavakkal jelöljük. (Forrás: Wikipédia)
A zsiráf (Giraffa camelopardalis) Afrikában élő párosujjú patás emlősállat, a legmagasabb és leghosszabb nyakú szárazföldi élőlény. (Forrás: Wikipédia)
A fehér gólya (Ciconia ciconia) a gólyaalakúak (Ciconiiformes) rendjébe, ezen belül a gólyafélék (Ciconiidae) családjába tartozó nagytestű és elterjedési területén általánosan ismert madár. A köznyelvben erre a madárfajra értik a közismert gólya kifejezést. (Forrás: Wikipédia)
|